KUDÜS TURLARI İLE İLGİLİ SİZİ ARAYARAK BİLGİLENDİRELİM İSTER MİSİNİZ?

  NADİDE TURİZM KUDÜS-Ü ŞERİF TURU ÖRNEK PROGRAM

  1. GÜN (Çarşamba) :  İstanbul, Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, Pegasus Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 11:00’da buluşma. (UÇUŞ SAATLERİ TUR İÇERİĞİNE GÖRE FARKLILIK ARZETMEKTEDİR) Uçak hareket saati 13:30 İşlemler sonrası saat 13:30’da PC779 sefer sayılı uçuşla Telaviv’ e hareket ve yerel saatle 15:40’da varış. Ben Gurion Havaalanındaki pasaport ve bavul alım işlemlerinden sonra otobüsle ortalama 1 saatlik yolculukla Kudüs’teki otelimize transfer. Otele varış, yerleşme ve geceleme.

  2.Gün (Perşembe) : Mescid-i Aksâ’da sabah  namazının eda edilmesinin ardından 06:30 ile 07:30 arasında gerçekleşecek kahvaltıdan sonra Zeytin Dağı’na hareket. Zeytin Dağı’ndan Kudüs-ü Şerif’i temaşa ve bilgilendirme. Ardından Hendek Savaşı’nın stratejisti ve Peygamber Hurması Acve’nin Efendimiz eliyle dikilmesi olayının kahramanı büyük sahabe Selman-ı Faris-i Hazretlerinin kabrini ziyaretten sonra, Tabii’nin büyüklerinden büyük alim Hasan Basri Hazretlerinin dahi evlilik teklifini ”Bir yürekte iki sevgi olur mu? Ben Rabb’imin aşkıyla yanarken seni nereye koyayım” diyerek reddeden büyük Allah dostu, annemiz, hanım evliyaların piri, adına kitapların yazılıp, filmlerin yapıldığı, halkımızın kız evlatlarına ismini verdiği Rabia’tul Adeviyye Hazretlerinin makamını ziyaret. Asalet, ahlak ve iffet sembolü Din-i Mübin’i İslam’ın en önemli kadın şahsiyetlerinden, Mescid’e adanan kız, Peygamber annesi Hazreti Meryem annemizin makamının ziyaretinin ardından Peygamberler Şehri EL HALİL’e hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilür’rahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (cümlesine selam olsun) Peygamberlerin huzuruna kabul ve makamlarını ziyaretten sonra kıymetli peygamber zevceleri Hz. Sara ve Hz. Refika annelerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesinin akabinde Kudüs-ü Şerif’e dönüş yolumuz üzerinde Rabb’imizin apaçık mucizelerinden biri olarak babasız dünyaya gelen, daha henüz kundakta iken konuşan, mucizeleri anlatmakla bitmeyecek Ruhullah Hz. İsa (a.s) efendimizin doğduğu BEYT’ül LAHM şehrini ziyaret ederek dünyaya geldiği mekanı, Doğuş Kilisesi ve önemli merkezleri ziyaretin ardından Hz.Ömer Camii’nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve otelde geceleme.

  3.Gün (Cuma) : Tam Gün Kudüs-ü Şerif programımızı Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı ile başlatıyoruz. Sabah saat 06.30-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’de Eski Kudüs içerisinde yer alan tarihi ve kültürel mekanların ziyaretinin ardından Çile yolundan geçerek tarihi Kıyamet Kilisesi ve Hz.Ömer Camii’ni kapsamlı bir ziyarette bulunuyoruz. Programımızın en önemli bölümü olan Mescid-i Aksa’daki Cuma namazımızı eda ettikten sonra Mescid-i Aksa içerisinde bilgilendirme sohbetimiz başlıyor. Akabinde Kubbet’t-üs-Sahra ve Mi’rac’ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Burak (Ağlama) Duvarı’na giderek mekanın içeriği hakkında bilgilendirmeden sonra arda kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında serbest gezinti yapıyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve Mescid-i Aksa’daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

  4.Gün (Cumartesi) : Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Kahvaltıdan sonra odalar boşaltılarak bagajlarımız otel lobisine indirilecek ve saat 09:00’da otelimizden otobüsle Lut kavminin helak edildiği dünyanın ibret merkezlerinden Ölü Deniz’e hareket edeceğiz. Yolumuz üzerinde Kelamullah Hz. Musa’nın (as) külliyesini ve makamına yüz sürüp ardından ibret merkezi Ölü Deniz bölgesinin gezilmesinden sonra, dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA’yı ziyaret ediyoruz. Eriha şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma başta Hişam sarayı olmak üzere arkeolojik kalıntıların görülmesinin ardından Kudüs üzerinden Osmanlı mirası Yafa şehrine hareket ediyoruz. Yafa’da ecdadımızın son emanetlerinden olan Sultan Mahmud camii, Hasan Pasa camii ve Sultan Abdulhamid’in yaptırdığı saat kulesi görüldükten sonra dönüş için Tel Aviv’e hareket ediyoruz.  14:00’da Tel AViv’e varış. Ben Gurion Havaalanına varış ve uçuş işlemlerinin ardından saat 16:30’da İstanbul’a hareket ve 18:30’da İstanbul’a varış.

  ( Ucak saatleri, Gidiş ve Dönüşte değişkenlik arzedebilmektedir. Lütfen bilgi alınız.

  ************ İcerik aynı kalmak kaydıyla programda değişiklik yapılabilir * Yeşil pasaportlar için vize gerekmemektedir.* Çarşaf Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır.*************

  Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler :

  • İstanbul / Telaviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri (Sabiha Gökçen Havalimanı – Pegasus Havayolları ile)

  • Belirtilen Sınıf Otelde 3 Gece Yatak+Kahvaltı+Akşam Yemeği Esaslı Konaklama (Son gece konaklama olmayacaktır)

  • Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri

  • Programda Belirtilen Tüm Turlar, Ulaşım ve Rehberlik Hizmetleri

  Vize Ücreti ve İşlemleri, Seyahat Sigortası

  Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler :

  – Pegasus Havayollarının uçakta yemek ikramı olmadığından ücrete mukabil almak istediğinizde uçak içi kahvaltı ve yemek (20 Euro), ikramlar, turlardaki öğle yemekleri

  • Otellerde Yemek Esnasında alacağınız kapalı içecekler

  • Kişisel Harcamalar

  • Otel Extraları (Oda Servisi, Telefon vb.) – Şöför – rehber vs bahşişler

  – Yurtdışı Çıkış Harcı –

  VİZE İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BİLGİLER:

  * Vize alımı için aşağıda istenilen bilgileri şirketimize mail-fax yada telefon yoluyla iletmelisiniz.

  * Pasaportlarda uçuş günü itibarıyle 6 aylık geçerlilik süresi şartına rağmen, 3-4 aylık süre de yeterli olmaktadır.

  * Pasaportunuzun yeterli süresi varsa eski-yeni pasaport fark etmemektedir.

  * Süresi dolmuş pasaport sahipleri mevcut pasaportun numarasını ( TR-………) forma yazdıktan sonra emniyete yeni pasaport için müracaat etmeli ve seyahate çıkarken eski-yeni pasaportunu da yanında bulundurmalıdır.

  * AB Üyesi Ülke Vatandaşları ve yeşil pasaport sahipleri yeterli süresi olması kaydıyla vizeden muaftırlar. Uçuşlarımız İstanbul çıkışlı olduğundan Türkiye içi yada Avrupa ülkelerinden programlarımıza katılacak vatandaşlarımız bulundukları ülkelerden BAĞLANTILI uçuşlarla uygun fiyatlar karşılığında turumuza katılabilirler. ( Konu için şirketimizden bilgi alınınız) Ancak aşağıdaki bilgileri bize iletmek durumundadırlar.

  * T.C Kimlik numaraları Seyahat Sigortası için gerekmektedir.

  * Kalınacak oda tipi mutlaka belirtilmelidir. Acentamız oda arkadaşı garantisi vermemektedir.

  * Bu formların seyahatten en az 21 gün önce doldurulup acentamıza ulaştırılması gerekmektedir.

  * Pasaportlara vize vurulmamaktadır.

  Adınız:

  Baba Adınız:

  Babanızın Babasının Adı:

  Soyadınız:

  Anne Adınız:

  Pasaport no (rakam-yazı):

  Pasaport Düzenleme Tarihi:

  Pasaport Geçerlilik Süresi:

  Cinsiyetiniz:

  Doğum Tarihiniz:

  Doğum Yeriniz ve ili (PASAPORTTA YAZANI YAZINIZ):

  Uyruğunuz-Milliyetiniz:

  Medeni Haliniz (Evli-bekar-dul):

  Şu an İkamet Ettiğiniz Şehir:

  Şu an İkamet Ettiğiniz Ülke:

  İsrail’e Daha Önce Gittiniz mi?

  Evetse Hangi Yıllar?:

  Mesleğiniz:

  Daha Önce Gittiğiniz Diger Ülkeler?:

  Cep Tel numaranız:

  T.C Kimlik No (Seyahat Sigortası için gerekli) :

  E-mailiniz:

  Ev Adresiniz?

  Kaç Kişilik Odada Kalacaksınız?:

  Sizinle birlikte katılan kişilerin sizinle olan yakınlık derecesi :

  1- İsim soyadı……………………… yakınlık derecesi : ………………

  2- İsim soyadı……………………… yakınlık derecesi : ………………

   

   BİLGİLENDİRME VE TAVSİYELER

  * Misafirlerimiz sıklıkla: ”FİLİSTİN’DE ZİYARETLER VE ORGANİZASYON İÇİN HER HANGİ BİR ENGEL VE SORUN YAŞANIYOR MU?” sorusunu bizlere iletmektedir… Kesinlikle bilmelisiniz ki; organizasyonumuzun hiç bir aşamasında engelleme yada herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Mescid-i Aksa’da, yurt dışından gelenler için hiç bir şekilde sorun yaşanmamaktadır. Organizemizin her adımı resmi prosüdürlere uygun şekilde sistematik  olarak dikkatle hazırlandığından resmi makamlar aksine davranışlarda bulunmamaktadır. Huzur içinde bir yolculuk sizleri beklemektedir…

  *Lütfen pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.

  * Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.

  * Uçuştan en az 3 saat önce Sabiha Gökcen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Pegasus Telaviv kontuarı önünde hazır bulununuz.

  * Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.

  * Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz

  * Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.

  * Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz

  * Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardesü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır.Akşam-sabah serindir.

  * Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz

  * Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz.

  * Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dahil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa REÇETELERİYLE birlikte yanınıza alınız.

  * Yanınızda Amerikan Doları yada AVRO bulundurunuz (1-5 ve 10′ luk). Kişibaşı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir. Kişisel harcamalarınıza göre daha fazla para bulundurmanızda sakınca yoktur. Mübarek mekanları ziyaretlerde hayır hasenat yapmak istemeniz doğaldır. Hazırlıklı gelerek her türlü yardım yapabilirsiniz.

  * Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz. İSRAİL Uluslararası telefon kodu 00 972’dir. Türkiye’den arayanlar 00972 ve ardından sıfırı kullanmadan cep telinizi çevirerek size ulaşabilirler. Siz ülkemizi aramak istediğinizde ise Türkiye’nin Uluslararası telefon kodu olan 0090’ı tuşlamalısınız ardından sıfırı kullanmadan aramak istediğiniz telefonu tuşlayınız.

  Örnek:sabit teli aramak için: 0090 212 6169226 – Cep no:0090 555 8656726

  *İSRAİL para birimi (İLS) (Şekel dir.) 1 avro yaklaşık 4.20 şekel. 1 dolar ise 3.6 şekeldir. Güncel kurları takip etmekte fayda vardır. Seyahat için dolar bulundurmanız tavsiye edilir.

  * T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 00972 25910555

  * T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 00972 35241101

  * Nadide Turizm Yetkili Cep: Kudüs: 00 972 524116451- TR:0090 555 8656726

  * National Hotel Tel no : 00972 26278880

  The Golden Walls Hotel

  Sultan Suleiman St. Damascus Gate

  T: +972 (0) 2 6272416 F: +972 (0) 2 6264658

  JERUSALEM RITZ HOTEL

  P.O.Box 19186, Ibn Khaldoun St.8 Jerusalem

  Tel: +972 (0)2 626 9900 / Fax: +972 (0)2 626 9910

  www.jerusalemritz.com